Scootland.cz

Restrikce CPI a Keeway

15. 7 2024
Restrikce CPI a Keeway

V poslední době hojně vyskytované skútry CPI a Keeway se těší velké oblibě a dají se bez problémů upravovat. Množící se dotazy nás vedly k tomu, abychom založili vlastní téma v naší sekci "jak na to," kde popíšeme kompletní seznam restrikcí, které tyto skútry omezují v rozletu. Tuningu se pak věnuje zvláštní článek.

Kterých skútrů se tento článek vlastně týká?

CPI - Popcorn, Hussar, Oliver
Keeway - Hurricane, Focus, Matrix
Kentoya - XOR, Zoom 2

VÝFUK:

Standardně je použito dlouhé koleno, které zpomaluje výfukové plyny a snižuje výkon. Toto koleno vyměňte za krátké.

Upozornění:

Koleno, které nabízíme pasuje pouze na Keeway Focus, Matrix a CPI Popcorn, pro Keeway Hurricane použijte speciální odblokovací sadu. Na CPI Oliver, Kentoya XOR a Zoom2 tato krátká kolena nepasují a musíte je sehnat u prodejce, nebo rovnou použít laděný výfuk, který nejenže lépe vypadá, ale také zvedne výkon.

KARBURÁTOR:

Trysku 47,5 vyměňte za velikost 55-57. Tryska má závit M6 a je shodná s tryskami DellOrto.

VARIÁTOR:

Vyjměte restrikční kroužek, případně odbruste nálitek na těle variátoru.

CDI:

Omezovač otáček Vás nemusí příliš znepokojovat. Tento problém je třeba řešit až pokud se ze skútru dělá ostřejší hračka s nikasilovým válcem. Pro provoz s 50ccm a 70ccm litinovým válcem odvede sériové CDI úplně stejnou službu jako sportovní.

Toto jsou veškeré restrikce, se kterými se můžete setkat. Po jejich odstranění skútr bude silnější do kopce a maximální rychlost se dostane na tachometrových 65-70 km/h.